Що спробувати на Рив'єрі ді Уліссе?

Рів'єра-ді-Уліссе - унікальне місце. Берегова лінія тут славиться піщаними пляжами, а гори Аурунчи нависають над морем на висоті 1500 метрів. Розбираємося, що тут можна з'їсти.Полуниця «Фаветта ді Террачіна»

Ця шляхетна ягода була оспівана Овідієм, Плинием і Вергілієм.

Полуниця сорту «Фаветта ді Террачіна» - традиційний продукт Лаціо, її вирощують в Фонді, Монте-Сан-Біаджо, Понтінії, Пріверно, Сабаудії, Сан-Феліче-Чірчео, Сонніно і, власне, Террачіні. «Фаветта ді Террачіна» має округлу форму, яскраво-червоний колір і дуже солодкий смак в порівнянні з іншими сортами. Не дивно, що її використовують для фруктових салатів ( «мачедонія») або використовують в інших стравах, надаючи їм незвичайний смак. Ось лише кілька прикладів: «паппарделле» з червоними креветками і полуницею, філе тунця з полуницею, штрудель з начинкою з полуничного варення, порційна маринована полуниця з заварним кремом і вафлями.

  Артишок з Сецце

Комуна Сецце і навколишні її землі славляться своїми артишоками. До речі, артишок, - плід багатовікової селекційної роботи над звичайним будяками!

Артишок знаходить численні застосування на кухні, і вважається дуже корисним, оскільки містить багато клітковини і заліза. Кращий місяць для дегустації - квітень, коли їх збирають. В цей час в Сецце та інших містечках південніше Риму, таких як Приверно і Сермонета проходять сільські свята, присвячені артишоку.

Свято артишоків в Сецце останнім часом став значним кулінарним фестивалем, куди приїжджають гурмани з усього Лаціо. Під час свята центр Сецце, його провулки і площі заповнюють натовпи туристів, пригощали артишоками, приготованими усіма мислимими способами.

 Біла селера з Сперлонга

Біла селера з Сперлонга (IGP) - продукт, запатентований за географічною назвою, - ще одна частина гастрономічної спадщини Лаціо.

Його вирощують на вапняно-заливних ґрунтах, характерних для даної місцевості, в умовах помірного морського клімату. Солодкуваті ароматні стебла краще їсти свіжими, але також їх готують найрізноманітнішими способами.

Основна область виростання білої селери розташовується в області «Пантані», що між озером Сперлонга і Тірренським морем, що в перекладі означає просто «болота». Саме тут він відчуває себе найкраще, а ця область стала вважатися його офіційним ареалом.Ківі

Ківі завезли в Італію лише в кінці 70 років і саме в Лаціо цей фрукт стали вирощувати в промислових обсягах.

Місцеві ківі чудові на смак і на вигляд, і займають значне місце в місцевій економіці. Італія вважається одним з найбільших виробників ківі на світовому ринку. У 2004 році ківі з Латини отримало спеціальний знак якості Євросоюзу, символ IGPОливки з Гаета

Оливки з Гаета DOP відносяться до сорту «ітрана», також званому «Гаетана».Процес ферментації здійснюється традиційним способом, «по-ітранскі». Цей місцевий спосіб передається з покоління в покоління і незвичайний тим, що початок молочнокислого бродіння починається без солі і додавання будь-яких окислювачів.Оливки з Гаета вирощують в 44 комунах провінцій Латина, Фрозіноне, Рим в Лаціо і провінції Казерта в Кампанії.Форма оливок з Гаета округла, а колір - від насичено-рожевого до лілового. У готових оливок м'якоть легко відстає від кісточки, вони м'які, з характерним трохи гіркуватим смаком.З оливок Гаета DOP роблять чудову оливкову олію, а також їх зберігають в розсолі, цілком і різаними.Сир Марцоліна

Марцоліна - це сир з козячого молока, який роблять в нижньому Лаціо ось уже кілька століть. Зазвичай використовується молоко сірих «чочарскіх» кіз і білих кіз з Монті-Аузоніо і Аурунчі.Хоча це традиційний козячий сир, іноді в нього додають овече і коров'яче молоко. Головки цього сиру невеликі, циліндричної форми. Смак солоний, як у свіжої, так і витриманою версії. Часто, щоб він став ароматніший, його занурюють в оливкове масло на 3-6 місяців перед продажем.Сочевиця острова Вентотене

Багато італійців є шанувальниками сочевиці з Вентотене, яка володіє унікальним смаком і зовсім не розварюється. З нею пов'язана цікава історія.

Як відомо, сочевиця - одна з перших сільськогосподарських культур, освоєних людиною. Вона з'явилася в Сирії, звідти потрапила в Середземномор'я і стала основною їжею стародавніх греків і римлян через високу поживну цінність.

Перші сочевичні поля з'явилися на острові Вентотене на початку XIX століття. Але деякі історики вважають, що її там вирощували ще стародавні римляни.

Сочевиця з Вентотене - один з найцінніших італійських сортів. Незважаючи на сильні вітри і брак води місцеві жителі безперервно вдосконалюють свої сочевичні поля. Боби цього сорту маленькі, світлі і дуже міцні, саме тому вони ідеально підходять для супів.Вина IGT і DOC

В Лаціо категорія DOC присвоєна винам «Террачіна» або «Москато ді Террачіна» у версіях сухе, напівсолодке, пасит, ігристе (сухе і солодке).

Зона виробництва розташовується в провінції Латіна і включає в себе всю територію Монте-Сан-Бьяджо, Террачіни і Сонніно. Остаточне осушення понтійських боліт відбулося в тридцятих роках XX століття, давши поштовх розвитку сільського господарства на цих територіях. «Москато ді Террачіна DOC» удостоєна численних нагород на місцевому, національному та міжнародному рівнях.

Свято винограду «Москато» - візитна картка Террачіни. Цей виноград завжди користувався великою популярністю як для приготування вина, так і як столовий сорт.

Свято винограду - один з найстаріших в Террачіні. І хоча в тій чи іншій формі його святкування не припинялося ніколи, в останні десятиліття він був сильно поширений - тепер під час нього проходять театральні виступи, можна почути музикантів, що грають на старовинних музичних інструментах.


Контакти

Зв'яжіться з нами
зручним для Вас чином:

79005, Україна, м. Львів,
вул. Окружна, 57а
ПП Агенція подорожей «Річ-тур»
Офіс - 511

(050) 370 41 12(067) 533 11 89

Ми працюємо:

Понеділок - п'ятниця: 10:00 - 18:00
Субота - неділя: Вихідний